1070170

11. Väggbord, Holland, 1700-tal, senbarock.

Fanerat med valnöt och lönn. I sargen låda. Inläggningar av blommor och fåglar. Längd 78, bredd 46, höjd 71,5 cm. Nyckel finns.

Senare inläggningar, senare nyckelskylt. Maskstunget. Lagningar.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK / 968 - 1 162 EUR
Klubbat pris
8 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto