11
1070170

Väggbord, Holland, 1700-tal, senbarock.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Fanerat med valnöt och lönn. I sargen låda. Inläggningar av blommor och fåglar. Längd 78, bredd 46, höjd 71,5 cm. Nyckel finns.

Senare inläggningar, senare nyckelskylt. Maskstunget. Lagningar.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

28. Poul Kjaerholm, matbord, "PK-54", Fritz Hansen, Danmark, 2011.
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
70 000

ditt bud
Fair warning
65 000

ditt bud
Aktuellt bud:
70 000 SEK