116
1070177

Olof Robert Lundgren, ljusstakar, ett par, silver, Åbo 1848.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
436 - 610 EUR
456 - 639 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Balusterformat överkragat skaft på åttkantig fot med insvängda sidor. Ljushattar med stämplar, fyllda fötter.
Höjd 16 cm, total vikt inkl fyllning 394 gram.

Proveniens

Robert Schmitz Collection