136
1069719

KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
441 - 618 EUR
460 - 645 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Dekor i wucaifärger av fenixfåglar i lövverk. Höjd 15 cm.

Slitage, nagg, spricka.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.