1070240

14. BORD, svensk rokokostil, 1900-tal.

Grönmålat. Med en fällbar klaff. Konturerad sarg, svängda ben. Längd 95,5, bredd utan klaff 51, bredd inkl klaff 95,5 cm, höjd 74,5 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK / 290 - 387 EUR
Klubbat pris
5 500 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto