1070240

14. BORD, svensk rokokostil, 1900-tal.

Grönmålat. Med en fällbar klaff. Konturerad sarg, svängda ben. Längd 95,5, bredd utan klaff 51, bredd inkl klaff 95,5 cm, höjd 74,5 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK/290 - 387 EUR
Klubbat pris
5 500 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto