14
1070240

BORD, svensk rokokostil, 1900-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
270 - 360 EUR
285 - 380 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Grönmålat. Med en fällbar klaff. Konturerad sarg, svängda ben. Längd 95,5, bredd utan klaff 51, bredd inkl klaff 95,5 cm, höjd 74,5 cm.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.