14
1070240
BORD, svensk rokokostil, 1900-tal.

Grönmålat. Med en fällbar klaff. Konturerad sarg, svängda ben. Längd 95,5, bredd utan klaff 51, bredd inkl klaff 95,5 cm, höjd 74,5 cm.

Utropspris:

3 000 - 4 000 SEK

290 - 387 EUR

Klubbat pris:
5 500 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37