1070240

14. BORD, svensk rokokostil, 1900-tal.

Grönmålat. Med en fällbar klaff. Konturerad sarg, svängda ben. Längd 95,5, bredd utan klaff 51, bredd inkl klaff 95,5 cm, höjd 74,5 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK / 290 - 387 EUR
Klubbat pris
5 500 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.