157
1069703

VASER med LOCK, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Vaser med lock, ett par, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Balusterformade med dekor i famille rosefärger av blommor och fåglar. Höjd 28 cm.

Slitage.

Utropspris:

10 000 - 15 000 SEK

968 - 1 452 EUR

Klubbat pris:
16 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz collection.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12