19
1070219

BORD, Mellaneuropa, 1700-talets slut.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
876 - 1 050 EUR
912 - 1 090 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Fanerat med valnöt och ljust lövträ. Inläggningar av romber, linjer och kannelyrer. I sargen låda. Längd 57, bredd 41, höjd 78,5 cm.

Senare draghandtag.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.