1070219

19. BORD, Mellaneuropa, 1700-talets slut.

Fanerat med valnöt och ljust lövträ. Inläggningar av romber, linjer och kannelyrer. I sargen låda. Längd 57, bredd 41, höjd 78,5 cm.

Senare draghandtag.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK / 968 - 1 162 EUR
Klubbat pris
8 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto