1070219

19. BORD, Mellaneuropa, 1700-talets slut.

Fanerat med valnöt och ljust lövträ. Inläggningar av romber, linjer och kannelyrer. I sargen låda. Längd 57, bredd 41, höjd 78,5 cm.

Senare draghandtag.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK / 968 - 1 162 EUR
Klubbat pris
8 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.