1070219

19. BORD, Mellaneuropa, 1700-talets slut.

Fanerat med valnöt och ljust lövträ. Inläggningar av romber, linjer och kannelyrer. I sargen låda. Längd 57, bredd 41, höjd 78,5 cm.

Senare draghandtag.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK/968 - 1 162 EUR
Klubbat pris
8 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto