1070168

20. BORD, Directoire, 1700-talets slut.

Fanerat med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Oval skiva. I sargen låda. Längd 65, bredd 50, höjd 75 cm.

Kompletterat. Senare skiva. Nycklar saknas.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK/1 452 - 1 936 EUR
Klubbat pris
12 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto