20
1070168

BORD, Directoire, 1700-talets slut.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Fanerat med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Oval skiva. I sargen låda. Längd 65, bredd 50, höjd 75 cm.

Kompletterat. Senare skiva. Nyckel saknas.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.