1070168

20. BORD, Directoire, 1700-talets slut.

Fanerat med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Oval skiva. I sargen låda. Längd 65, bredd 50, höjd 75 cm.

Kompletterat. Senare skiva. Nycklar saknas.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK / 1 452 - 1 936 EUR
Klubbat pris
12 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.