224
1069780

FIGURINER, två stycken, mjukt porslin. Marieberg, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående man respektive kvinna med blommor samt var sin hund. Höjd 16,5 cm.

Skador, lagade.

Proveniens

Rolf Schmitz collection. Purchased at Bukowskis, Spring Sale 1999. From Blanche Bondes Collection.