224
1069780
FIGURINER, två stycken, mjukt porslin. Marieberg, 1700-tal.
Figuriner, två stycken, mjukt porslin. marieberg, 1700 tal

Stående man respektive kvinna med blommor samt var sin hund. Höjd 16,5 cm.

Skador, lagade.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

581 - 774 EUR

Klubbat pris:
16 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz collection. Purchased at Bukowskis, Spring Sale 1999. From Blanche Bondes Collection.

Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02