1070241

23. BORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.

Fanerat med mahogny. Genombruten gallerkant samt listverk av mässing. I sargen låda. Fyrsidiga nedåt avsmalnande ben. Fotkryss. Längd 44, bredd 44, höjd 76,5 cm. Nyckel finns.

Torrspricka. Skev skiva.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK / 774 - 968 EUR
Klubbat pris
9 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.