1070241

23. BORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.

Fanerat med mahogny. Genombruten gallerkant samt listverk av mässing. I sargen låda. Fyrsidiga nedåt avsmalnande ben. Fotkryss. Längd 44, bredd 44, höjd 76,5 cm. Nyckel finns.

Torrspricka. Skev skiva.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/774 - 968 EUR
Klubbat pris
9 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto