1070124

25. SPELBORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.

Fanerat med mahogny. Listverk och beslag av mässing. I sargen låda. Längd 89, bredd 43,5, höjd 76 cm.

Torrsprickor. Konsoler saknas. Senare lås. Nycklar saknas.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
7 000 - 8 000 SEK / 678 - 774 EUR
Klubbat pris
5 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto