28
1070236

SPELBORD, sengustavianskt, 1800-talets första hälft.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
266 - 355 EUR
281 - 374 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Fanerat med mahogny och alm. Listverk och beslag av mässing. Grön filtklädd skiva. Längd 86, bredd 42, höjd 78,5 cm. Nyckel finns.

Renoverat. Senare filt.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.