27
1070239
SPELBORD, England, 1800-talets början, Regency.

Fanerat med mahogny, rot och ljus linjeornering. Rundade hörn. Längd 90,5, bredd 43, höjd 69 cm.

Utropspris:

3 000 - 4 000 SEK

290 - 387 EUR

Klubbat pris:
2 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37