1070239

27. SPELBORD, England, 1800-talets början, Regency.

Fanerat med mahogny, rot och ljus linjeornering. Rundade hörn. Längd 90,5, bredd 43, höjd 69 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK / 290 - 387 EUR
Klubbat pris
2 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto