1070239

27. SPELBORD, England, 1800-talets början, Regency.

Fanerat med mahogny, rot och ljus linjeornering. Rundade hörn. Längd 90,5, bredd 43, höjd 69 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK/290 - 387 EUR
Klubbat pris
2 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto