1070236

28. SPELBORD, sengustavianskt, 1800-talets första hälft.

Fanerat med mahogny och alm. Listverk och beslag av mässing. Grön filtklädd skiva. Längd 86, bredd 42, höjd 78,5 cm. Nyckel finns.

Renoverat. Senare filt.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK / 290 - 387 EUR
Klubbat pris
5 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto