289
1070044

GALLERIMATTA, semiantik Heris/Gorovan, ca 526 x 106 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Röd botten med polykroma medaljonger, stiliserade blommor och palmetter. Mörkblå huvudbård med stor blomranka.

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar, obetydliga malskador. Långsidorna med trampveck och smärre skador, kortsidorna med obetydliga trampveck.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.