1070209

30. BORD, ett par, senempire, 1800-tal.

Fanerade med mahogny och ljus lövträ. Rektangulära med avfasade hörn. Inläggningar av solfjädermotiv. Längd 44,5, bredd 34, höjd 76,5 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK / 1 162 - 1 452 EUR
Klubbat pris
17 500 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.