30
1070209
BORD, ett par, senempire, 1800-tal.

Fanerade med mahogny och ljus lövträ. Rektangulära med avfasade hörn. Inläggningar av solfjädermotiv. Längd 44,5, bredd 34, höjd 76,5 cm.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 162 - 1 452 EUR

Klubbat pris:
17 500 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37