1070209

30. BORD, ett par, senempire, 1800-tal.

Fanerade med mahogny och ljus lövträ. Rektangulära med avfasade hörn. Inläggningar av solfjädermotiv. Längd 44,5, bredd 34, höjd 76,5 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK / 1 162 - 1 452 EUR
Klubbat pris
17 500 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto