319
1061179

Gösta Sandels

(Sverige, 1887-1919)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 870 - 11 100 EUR
9 260 - 11 600 USD
Klubbat pris
80 000 SEK
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89
Gösta Sandels
(Sverige, 1887-1919)

Bohus fästning

Signerad Sandels och daterad 1905. Olja på duk 88 x 70 cm.

Proveniens

Nordén Auktioner, Stockholm, auktion nr 20, 30 november 1995, kat nr 95; Rolf Schmitz Collection.