1070158

33. VITRINSKÅP, Holland, 1700-talets andra hälft.

Fanerat med valnöt. Två hyllplan bakom dörrpar. Nedtill fyra lådor. Snidad dekor. Längd 194, bredd 49, höjd 226 cm. Nyckel finns.

Lagningar. Fanerlagningar. Senare beslag.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK / 1 936 - 2 420 EUR
Klubbat pris
48 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.