1070172

34. VITRINSKÅP, Holland, sent 1800-tal.

Fanerat med mahogny och infärgat lövträ. Överdel med dörrpar framför tre hyllplan. Underdel med skåpdörrar framför ett hyllplan. Inläggningar av blomsterurnor och fåglar. Längd 146, bredd 37, höjd 213 cm. Nyckel finns.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK / 1 452 - 1 936 EUR
Klubbat pris
12 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.