Madeleine Pyk – en samling F769
33
1070158

VITRINSKÅP, Holland, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Fanerat med valnöt. Två hyllplan bakom dörrpar. Nedtill fyra lådor. Snidad dekor. Längd 194, bredd 49, höjd 226 cm. Nyckel finns.

Lagningar. Fanerlagningar. Senare beslag. Nyckel finns.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.