34
1070172

VITRINSKÅP, Holland, sent 1800-tal.

Vitrinskåp, holland, sent 1800-tal.

Fanerat med mahogny och infärgat lövträ. Överdel med dörrpar framför tre hyllplan. Underdel med skåpdörrar framför ett hyllplan. Inläggningar av blomsterurnor och fåglar. Längd 146, bredd 37, höjd 213 cm. Nyckel finns.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 452 - 1 936 EUR

Klubbat pris:
12 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.