1070145

36. POTTSKÅP, sengustavianskt, 1700-talets slut.

Fanerat med mahogny. Listverk och beslag av mässing. Skrivskiva över dörrpar. Nedtill låda. Längd 45,5, bredd 34,5, höjd 74 cm. Nyckel finns.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/774 - 968 EUR
Klubbat pris
11 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto