1070145

36. POTTSKÅP, sengustavianskt, 1700-talets slut.

Fanerat med mahogny. Listverk och beslag av mässing. Skrivskiva över dörrpar. Nedtill låda. Längd 45,5, bredd 34,5, höjd 74 cm. Nyckel finns.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK / 774 - 968 EUR
Klubbat pris
11 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.