42
1070235
KARMSTOLAR, ett par, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidade blommor och blad.

Maskstungna. Lagningar. Kompletterade.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 162 - 1 452 EUR

Klubbat pris:
9 500 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37