1070235

42. KARMSTOLAR, ett par, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidade blommor och blad.

Maskstungna. Lagningar. Kompletterade.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK / 1 162 - 1 452 EUR
Klubbat pris
9 500 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto