1070235

42. KARMSTOLAR, ett par, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidade blommor och blad.

Maskstungna. Lagningar. Kompletterade.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK/1 162 - 1 452 EUR
Klubbat pris
9 500 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto