1070207

43. KARMSTOLAR, fyra stycken, av Georges Jacob (mästare i Paris 1765-1814), Louis XV, 1700-talets andra hälft.

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Samtliga signerade G*IACOB. Sitthöjd 40, total höjd 88 cm.

Lagningar. Något maskstungna.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK/2 904 - 3 872 EUR
Klubbat pris
24 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto