43
1070207

KARMSTOLAR, fyra stycken, av Georges Jacob (mästare i Paris 1765-1814), Louis XV, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Samtliga signerade G*IACOB. Sitthöjd 40, total höjd 88 cm.

Lagningar. Något maskstungna.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.