45
1070165
KARMSTOLAR, två snarlika, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XV.

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidade blommor och blad. Sitthöjd 39, total höjd 87,5 cm.

Lagningar.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

968 - 1 162 EUR

Klubbat pris:
10 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37