1070159

46. KARMSTOLAR, två snarlika, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XV.

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidade blommor och blad. Sitthöjd 40 resp. 41 cm. Total höjd 87 resp. 89 cm.

Lagningar, maskstungna.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK/968 - 1 162 EUR
Klubbat pris
16 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto