47
1070129

KARMSTOLAR, två snarlika, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XV.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidade blommor och blad. Sitthöjd 40, total höjd 89 cm.

Lagningar.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.