1070157

60. SPEGELLAMPETTER, för ett ljus, ett par, sengustavianska, 1700-talets slut.

Förgyllda och bronserade. Oval form. Krön med bandrosett. Ljusarmar av mässing. Höjd 74, bredd 39 cm.

En med skadat glas. Lagningar. Senare ljusarmar.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK/2 904 - 3 388 EUR
Klubbat pris

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto