1070163

63. LJUSKRONA, för sex ljus, svensk barock, 1700-talets mitt.

Skadat klot. Prismor saknas ställvis.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK/3 872 - 4 840 EUR
Klubbat pris
65 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto