63
1070163
LJUSKRONA, för sex ljus, svensk barock, 1700-talets mitt.

Skadat klot. Prismor saknas ställvis.

Utropspris:

40 000 - 50 000 SEK

3 872 - 4 840 EUR

Klubbat pris:
65 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37