1070214

64. LJUSKRONA, för sex ljus, stockholmsarbete, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Stomme av mässing behängd med lövformade prismor. Nedtill slipad glaskula. Höjd 98, diam 60 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK/4 840 - 7 260 EUR
Klubbat pris
75 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto