1070151

66. LJUSKRONA, för sex ljus, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.

Stomme av förgylld mässing behängd med lövformade prismor och margueriter. Höjd 77, diam 46 cm.

Lagningar.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK / 3 872 - 4 840 EUR
Klubbat pris
40 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto