1070144

67. LJUSKRONA, för sex ljus, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.

Stomme av mässing behängd med lövformade prismor samt obelisker. Höjd 66, diam 47 cm.

Nagg. Ljusmanschetter borrade för el.

Följerätt
Nej
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK/3 872 - 4 840 EUR
Klubbat pris
70 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto