1070144

67. LJUSKRONA, för sex ljus, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.

Stomme av mässing behängd med lövformade prismor samt obelisker. Höjd 66, diam 47 cm.

Nagg. Ljusmanschetter borrade för el.

Följerätt
Nej
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK / 3 872 - 4 840 EUR
Klubbat pris
70 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto