1070123

68. LJUSKRONA, för tolv ljus, Frankrike, 1800-tal.

Burformad stomme av förgylld mässing behängd med slipade bergkristaller, samt obelisker och spjut av bergkristall. Höjd 96, diam 65 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK / 4 840 - 5 808 EUR
Klubbat pris
195 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto