1070123

68. LJUSKRONA, för tolv ljus, Frankrike, 1800-tal.

Burformad stomme av förgylld mässing behängd med slipade bergkristaller, samt obelisker och spjut av bergkristall. Höjd 96, diam 65 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK/4 840 - 5 808 EUR
Klubbat pris
195 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto