69
1070215

LJUSKRONA, för fyra ljus, Hagamodell, gustaviansk, 1790-tal.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 100 - 8 870 EUR
7 410 - 9 260 USD
Klubbat pris
160 000 SEK

Stomme av förgylld mässing behängd med prismor. Höjd 84, diam 55 cm.

Nagg.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.