1070215

69. LJUSKRONA, för fyra ljus, Hagamodell, gustaviansk, 1790-tal.

Stomme av förgylld mässing behängd med prismor. Höjd 84, diam 55 cm.

Nagg.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK/7 744 - 9 681 EUR
Klubbat pris
160 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto