1070215

69. LJUSKRONA, för fyra ljus, Hagamodell, gustaviansk, 1790-tal.

Stomme av förgylld mässing behängd med prismor. Höjd 84, diam 55 cm.

Nagg.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK / 7 744 - 9 681 EUR
Klubbat pris
160 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto