71
1070233

LJUSKRONA, för sex ljus, Louis XVI, 1700-talets slut.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Stomme av mässing behängd med prismor i kedjor och kaskader. Höjd 100, diam 78 cm.

Prismor saknas ställvis.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.