1070224

72. AMPEL, för fyra ljus, Sverige, 1800-tal, Karl Johan.

Delvis förgylld mässing. Dekor med eldslågor, palmetter samt lagerkransar. Höjd 75 cm.

Borrad.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK / 774 - 968 EUR
Klubbat pris
13 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto