72
1070224
AMPEL, för fyra ljus, Sverige, 1800-tal, Karl Johan.

Delvis förgylld mässing. Dekor med eldslågor, palmetter samt lagerkransar. Höjd 75 cm.

Borrad.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

774 - 968 EUR

Klubbat pris:
13 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29