1070224

72. AMPEL, för fyra ljus, Sverige, 1800-tal, Karl Johan.

Delvis förgylld mässing. Dekor med eldslågor, palmetter samt lagerkransar. Höjd 75 cm.

Borrad.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/774 - 968 EUR
Klubbat pris
13 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto