1070233

71. LJUSKRONA, för sex ljus, Louis XVI, 1700-talets slut.

Stomme av mässing behängd med prismor i kedjor och kaskader. Höjd 100, diam 78 cm.

Prismor saknas ställvis.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK / 2 904 - 3 872 EUR
Klubbat pris
32 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto