1070233

71. LJUSKRONA, för sex ljus, Louis XVI, 1700-talets slut.

Stomme av mässing behängd med prismor i kedjor och kaskader. Höjd 100, diam 78 cm.

Prismor saknas ställvis.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK/2 904 - 3 872 EUR
Klubbat pris
32 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto