1070187

75. BORDSLYSTRAR, för tre ljus, ett par, 1700-talets slut, Georg III England.

Glas och förgylld mässing. Dekor med ekblad. Triangelformad bas. Höjd 73 cm.

Kompletterade, renoverade.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK / 3 872 - 4 356 EUR
Klubbat pris
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto