75
1070187

BORDSLYSTRAR, för tre ljus, ett par, 1700-talets slut, Georg III England.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 510 - 3 940 EUR
3 650 - 4 100 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Glas och förgylld mässing. Dekor med ekblad. Triangelformad bas. Höjd 73 cm.

Kompletterade, renoverade.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.