1070187

75. BORDSLYSTRAR, för tre ljus, ett par, 1700-talets slut, Georg III England.

Glas och förgylld mässing. Dekor med ekblad. Triangelformad bas. Höjd 73 cm.

Kompletterade, renoverade.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK/3 872 - 4 356 EUR
Klubbat pris

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto