76
1070152

APPLIQUER, ett par, för två ljus, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XVI.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld mässing. Dekor med urna och festonger. Höjd 32 cm.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.