1070188

77. KANDELABRAR, för fem ljus, ett par, 1800-tal, Empire.

Förgylld och patinerad brons. Stående kvinnofigurer hållande festonger. Höjd 70 cm.

Lagningar, kompletterade.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK / 4 840 - 5 808 EUR
Klubbat pris
40 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto