1070188

77. KANDELABRAR, för fem ljus, ett par, 1800-tal, Empire.

Förgylld och patinerad brons. Stående kvinnofigurer hållande festonger. Höjd 70 cm.

Lagningar, kompletterade.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK/4 840 - 5 808 EUR
Klubbat pris
40 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto