77
1070188
KANDELABRAR, för fem ljus, ett par, 1800-tal, Empire.

Förgylld och patinerad brons. Stående kvinnofigurer hållande festonger. Höjd 70 cm.

Lagningar, kompletterade.

Utropspris:

50 000 - 60 000 SEK

4 840 - 5 808 EUR

Klubbat pris:
40 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29