1070192

78. BOUILLOTTELAMPA, för tre ljus, Frankrike 1800-tal, Louis XVI-stil.

Förgylld brons. Rund sockel med genombruten flätad dekor. Kopplade svängda höj- och sänkbara ljusarmar. Röd tygskärm. Höjd 78 cm.

Borrad.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK / 1 452 - 1 743 EUR
Klubbat pris
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto