1070211

89. BORDSPENDYL, av Antoine Gaulin (mästare i Paris 1788), Louis XVI, 1700-talets slut.

Vit marmor och förgylld mässing. Vitemaljerad urtavla märkt "Gaulin a Paris". Portalformad. Höjd 35, längd 23 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK/484 - 581 EUR
Klubbat pris
4 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto