1070211

89. BORDSPENDYL, av Antoine Gaulin (mästare i Paris 1788), Louis XVI, 1700-talets slut.

Vit marmor och förgylld mässing. Vitemaljerad urtavla märkt "Gaulin a Paris". Portalformad. Höjd 35, längd 23 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK / 484 - 581 EUR
Klubbat pris
4 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto