89
1070211

BORDSPENDYL, av Antoine Gaulin (mästare i Paris 1788), Louis XVI, 1700-talets slut.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Vit marmor och förgylld mässing. Vitemaljerad urtavla märkt "Gaulin a Paris". Portalformad. Höjd 35, längd 23 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.