91
1070137
SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början, Empire.

Svart Rännåsporfyr. Rund fasetterad form. Lockknopp i klotform. Höjd 10. Diameter 12,5 cm.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 162 - 1 452 EUR

Klubbat pris:
20 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29