92
1070136
SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början, Empire.

Blybergsporfyr. Rund fasetterad form. Lockknopp av förgylld mässing. Höjd 10. Diameter 13 cm.

Nagg.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

968 - 1 162 EUR

Klubbat pris:
17 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29