92
1070136

SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
926 - 1 110 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Blybergsporfyr. Rund fasetterad form. Lockknopp av förgylld mässing. Höjd 10. Diameter 13 cm.

Nagg.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.