19
1106606

GALLERIMATTA, semiantik Kaukas, ca 303,5 x 129,5-140,5 cm (samt en kortsida med 2,5 cm slätväv).

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
530 - 618 EUR
552 - 645 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Ljusblå botten med fem polykroma trappstegsmedaljonger, stiliserade blommor och djur. Benvit huvudbård med stiliserade blommor och blad.

Något slitage, smutsig, fläckar, obetydliga lagningar. Långsidorna med trampveck och smärre skador.