Lars-Yngve Johanssons Samling – slagauktion H057

Se hela online-katalogen här >
Läs mer om Lars-Yngve Johanssons samling här >

8 föremål
55. VINGLAS, nio stycken. England, 1700-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
57. SELTERGLAS, 14 stycken. Empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
53. CHAMPAGNESTRUTAR, sex stycken snarlika. England, 1700-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
58. VATTENGLAS, 12 stycken, 1800-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
60. VINGLAS, 16 stycken. Sekelskifte 1900.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
54. GLAS, tre stycken olika. England, 1700-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
59. PROVGLAS. 1800-tal. Dekor av förslag på olika graverade bårder.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

320. Harald Notini, taklampor, ett par, modell "11773", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, Stockholm 1940-50-tal.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
Fair warning
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
Aktuellt bud:
26 000 SEK