11
1209173

SERVISDELAR, 13 stycken, porslin samt en del glas. Olika tillverkare, Italien, England, 1900-tal.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
131 - 175 EUR
137 - 182 USD
Klubbat pris
4 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av 10 tallrikar (diameter 24 cm), två cylindriska kärl (höjd 6,5 samt 13 cm), en karott med lock (längd 26 cm).

Terrin med insides nagg. Förgyllning med slitage en tallrik med kraftigt slitage, det större cylindriska kärlet med fotringsnagg.

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection