148
1182730

STOLAR, 6 st, Karl Johan, 1820-40-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Fanerade med mahogny, rygg med förgylld och bronserad lagerkrans. Stoppad sits. Sitthöjd 44, höjd 84 cm.

Lagningar.

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection.