201
1338186

Ljusstakar, ett par 1700-talets slut, Sengustavianska.

Utropspris
3 000 - 6 000 SEK
265 - 530 EUR
276 - 552 USD
Klubbat pris
3 200 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Vit marmor och mässing. Kolonnformat skaft med urnformad pipa. Dekor med kedjor och tofsar. Höjd 23,5 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Olle Emanuelsson Collection