201
1338186

Ljusstakar, ett par 1700-talets slut, Sengustavianska.

Vit marmor och mässing. Kolonnformat skaft med urnformad pipa. Dekor med kedjor och tofsar. Höjd 23,5 cm.

Smärre slitage.

Utropspris:

3 000 - 6 000 SEK

282 - 564 EUR

269 - 539 USD

Klubbat pris:
3 200 SEK
Proveniens

Olle Emanuelsson Collection

Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61