102
70199

Alfred Ekstam

(Sverige, 1878-1935)
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Klubbat pris
Alfred Ekstam
(Sverige, 1878-1935)

Mor med barn

Signerad Alfred Ekstam och daterad 1926 a tergo. Blandteknik på papp-pannå, oval 63,5 x 50 cm. Porträtt av Fru Lisa Axelsson med barn.

Proveniens

Tandläkare Arvid Axelsson, Arvika.